м. Дніпро, вул. Наукова, корп. 13, к. 33 ncpdnu@ukr.net +38(050)480-85-03

Каскадне фінансування

Каскадне фінансування, також відоме під назвою «Фінансова підтримка третіх сторін», є механізмом Європейської Комісії(ЄК) для розподілу державного фінансування з метою надан-ня допомоги бенефіціарам, таким як запуск, збільшення чисельності SME(малих та середніх підприємств) та/або Mid-cap(підприємства середньої капіталізації), в процесі виходу на ринок або розвитку цифрових інновацій.

Метод фінансування спрямований на спрощення адміністративних процедур, створення легкої, схеми застосування для SME, дозволяючи тим, що деякі проекти, що фінансуються ЄС, можуть оголошувати, у свою чергу, свої конкурси про подальше фінансування.

«Треті сторони», які отримують каскадне фінансування під програмою «Горизонт 2020», мають договір з консорціумом проекту, який фінансується ЄС, для якого вони в результаті ви-граного конкурсу стають третьою стороною. Це означає, що цей консорціум несе відповідаль-ність перед ЄК за «третіх сторін», яким він надає фінансову підтримку, і, отже, для цих третіх сторін не потрібна юридична та фінансова перевірка, завдяки чому для проектів швидше і прос-тішими організувати конкурси у своїх рамках.

Ці відкриті конкурси в рамках каскадного фінансування, мають європейський вимір і спря-мовані на:

  • вибір технологічних стартапів або масштабованних прикладів для цілей прискорення або інкубації;
  • підтримка пілотних проектів, демонстрацій та/або експерименти з конкретними інновацій-ними технологіями або рамками (зазвичай за участі стартапів або SME)
  • інтегрування більше учасників до проекту, щоб розширити сферу застосування або виріши-ти конкретних завдань.

Підтримка, яку пропонують ці публічні конкурси, зазвичай полягає у фінансуванні (як пра-вило, в межах від 50 до 200тис. євро), але це також може бути ваучери на послуги підтримки або безкоштовний доступ та підтримка використання тестових установок.

Відкриті конкурси: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/competitive-calls

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *