м. Дніпро, вул. Наукова, корп. 13, к. 33 ncpdnu@ukr.net +38(050)480-85-03

Програма «Горизонт 2020»

30 листопада 2011 року Європейська комісія офіційно оголосила про створення нової програми «Горизонт-2020» (Horizon 2020/H2020), призначеної об’єднати фінансування досліджень таінновацій в ЄС.

Ця програма буде впроваджена вперіод з 2014 по 2020 рр.

Програма «Горизонт-2020» дозволить полегшити виконання науково-дослідних та інноваційних робіт іпідвищити їх ефективність, а також стимулюватиме зростання та більшузайнятість, зважаючи на важливі завдання, які стоять перед нашим суспільством.

Назва нової програми ЄС зфінансування досліджень та інновацій – «Горизонт-2020» – відображує прагнення забезпечити розвиток нових ідей,економічне зростання й робочі місця на майбутнє.

Програма «Горизонт-2020» єключовим інструментом упровадження флагманської ініціативи створенняІнноваційного союзу, для виконання зобов’язань, узятих цією ініціативоювідповідно до висновків Європейської ради від 4 лютого 2011 року та ПостановиЄвропарламенту щодо Інноваційного союзу від 12 травня 2011 року.

Програма «Горизонт-2020» об’єднуєвсі існуючі програми ЄС з фінансування досліджень та інновацій, включаючиРамкову програму з досліджень, Рамкову програму з конкурентоспроможності таінновацій і діяльність Європейського інституту інновацій і технологій («ЕІТ»).

Програма «Горизонт-2020» має ряднових рис, які дозволяють їй відповідати цілям сприяння економічному розвиткута вирішувати соціальні завдання:

  • значне спрощення фінансуваннявнаслідок спрощення структури програми, розроблення єдиного набору правил,скорочення бюрократичної тяганини завдяки простій схемі відшкодування витрат,запровадження єдиного підходу для учасників, скорочення роботи з паперами підчас підготування пропозицій, рідшого проведення перевірок та аудитів іззагальною метою зменшити середній час на видання гранта;
  • інтеграція досліджень таінновацій завдяки забезпеченню безперешкодного та узгодженого фінансування від ідеїдо виходу на ринок;
  • збільшення підтримки інноваційта діяльності, наближеної до ринку, що веде до прямого економічного стимулювання;
  • зосередження на розвиткубізнес-можливостей, враховуючі суспільні завдання;
  • надання більших можливостейновим учасникам і молодим перспективним науковцям для просування своїх ідей та одержання фінансування.